Modne fryzury 2018

Fryzury damskie, męskie, ślubne, uczesania wieczorowe, upiękcia na specjalne okazje

Entries Comments


fryzury-header

Łupież

Łupież, łuszczenie się naskórka owłosionej skóry głowy nazywa się pospolicie łupieżem. Powodem łupieżu jest niewydolność gruczołów łojowych powoduje zmiany w równowadze miedzy tłuszczami i wilgocią w skórze głowy. Pobudza to rozwój większej ilości bakterii oraz tworzenie się łupieżu. Istnieją dwie odmiany łupieżu: zwykły i tłusty. Łupież zwykły, to drobno płatowe złuszczanie się naskórka, bez objawów zapalnych. Łupież tłusty rozwija się zwykle z łupieżu zwykłego, są to tłuste łuski, żółte, nawarstwione i tworzące strupy. Łupież może pojawiać się pozornie bez konkretnej przyczyny. Najczęściej jednak spowodowany jest podrażnieniem skóry głowy przez szampony, żele, pianki do włosów, lakiery, farby a także przyczyną może być sama woda zawierająca np. dużo chloru.

Jak skutecznie leczyć łupież?

  • koniecznym jest zmiana kosmetyków do pielęgnacji włosów odpowiednich dla włosów z łupieżem, opierających się na szamponach zawierających smołę pogazową, sól cynkową pyritionu, kwas salicylowy, siarczek selenu i siarkę.
  • należy odstawić kosmetyki typu żele, pianki, lakiery, farby
  • W zaawansowanym łupieżu dąży się do usunięcia nadmiernej ilości łusek, a najprostszym tego sposobem jest użycie oliwki salicylowej. Preparat ten można kupić gotowy w aptece jako Salicylol (jest to 5% oliwka salicylowa)
  • jeżeli preparat złuszczający okaże się niewystarczający, koniecznym stanie się zastosowanie preparatu sterydowego na okres 7-14 dni.
  • (Visited 30 times, 1 visits today)